YENADER Yetkililerinden “Yenilenebilir Enerji” Değerlendirmesi!

28 Ağu 2021
21,036
0
Yenilenebilir Enerji Araştırmaları Derneği (YENADER), üst yönetimi Clean Energy Dergisi’ne "yenilenebilir enerji" ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“Enerji Dönüşümünde Yenilenebilir Enerji Öncelikli”

YENADER Başkanı Prof. Dr. Kerem Alkin Clean Energy Dergisi’nde yaptığı açıklamada “Küresel tedarik zincirlerinde ‘kaynak çeşitlendirmesi’, yükselen ‘yeni orta sınıf’, ‘kentleşme’ ve ülke ekonomilerinden çok, dünya ekonomisinin geleceğini sırtlayacak 50 öncelikli mega kent hiç şüphesiz dünyanın önde gelen ekonomilerinin başkentlerinde de, uluslararası kuruluşların ajandasında da öncelikli gündem maddesini oluşturmakta. Ancak, tüm bu başlıklar arasında bir önemli gündem maddesi var ki, önümüzdeki 10 yıl en az ‘dijitalleşme’ kadar ön planda olacak: Sıfır Karbon Dünyası” ifadelerinde bulundu.

“Yenilenebilir Enerjiye Geçişi Hızlandırmalıyız”

YENADER Başkan Yardımcı Ali Karaduman Clean Energy Dergisi’nde yaptığı açıklamada “Çin, yenilenebilir enerjide 1 numara olmaya devam ediyor. Biz ise Türkiye olarak halen enerji ihtiyacımızın çoğunluğunu kömür ve doğalgazdan sağlıyoruz. Bu da karbon salınımını arttırıyor ve küresel ısınmayı tetikliyor. Bu sebepten biz de yenilenebilir enerjiye geçişi hızlandırmalıyız. Yenilenebilir kaynaklara daha çok yönelerek iklim değişikliğiyle mücadele etmeliyiz” dedi.

Kaynak : https://www.yeraltihaber.com/haber/yenader-yetkililerinden-yenilenebilir-enerji-degerlendirmesi-1490
 
Üst Alt