Süleyman Soylu’dan Akşener’e videolu yanıt

28 Ağu 2021
120,324
0
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile arasındaki ”uyuşturucu” polemiği süren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gece yarısından sonra sosyal medya hesabından paylaştığı video ile İyi Parti liderini hedef aldı. Soylu, uyuşturucu polemiğinde dün ilk kez kendisine yanıt veren Akşener’e, İyi Parti Gençlik Politikaları tarafından hazırlanan “dinozorlar” videosuna karşılık hazırlanan “mumya” animasyonunu paylaşarak yanıt verdi. Soylu paylaşımına Kahkaha emojisi ile “Dinazorlara aslında birer ‘mumya’ olduklarını hatırlatmışlar” notunu düştü.

Süleyman Soylu, Twitter’da Akşener’i merkeze alıp tüm muhalefeti eleştiren ve ‘darbecilikle’ suçlayan bir animasyon video paylaştı. Söz konusu videoda İyi Parti Gençlik Kolları’nın gündem olan “Dinozorlar” isimli videosu tiye alınarak “mumyalar”dan bahsediliyor. Soylu, “dinozor” kelimesini “dinazor” diye yazdığı paylaşımında, “Bu gençler bir başka ‘Dinazor’lara aslında birer ‘mumya’ olduklarını hatırlatmışlar” dedi.


Videoda Akşener ve Fetullah Gülen’in yüzlerinin 1999 yapımı ‘Mumya’ filmindeki bir ayin sahnesine ‘şoplanması’nın yanı sıra Soylu’nun ve AKP’lilerin sık sık muhalefet hakkında dillendirdikleri söylemler yer alıyor. Akşener, 15 Temmuz 2016 darbe girişimiyle bağdaştırılırken İYİ Parti ve CHP’li vekiller çeşitli suçlamalarla hedef gösteriliyor. Videoya ayrıca “İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan’ın evinde trans eğlence” başlıklı bir gazete manşeti konduğu görüldü.

Akşener ve Soylu arasındaki “uyuşturucu” polemiğinde kim ne dedi?​


Öte yandan Soylu ile Akşener arasında “uyuşturucu” polemiği de sürüyor. Akşener 28 Temmuz’da uyuşturucu kullanımıyla ilgili şunları demişti:

“Bir ülkede uyuşturucu pahalıysa bilin ki görev yerine getirilmektedir. 100 liraya uyuşturucu satılıyorsa bu ülkede, o zaman bu uyuşturucu ucuz demektir ve bu ülkenin içine giriyor demektir ve bazıları da görevini yerine getirmiyor demektir.”

Bunun üzerine Soylu, Twitter üzerinden Akşener’e şu sözlerle tepki göstermişti:

“Meral hanım; siyaseti yanlış öğrenmişsiniz, bunda bizim de payımız var. Uyuşturucuda tarihin en güçlü sonuçlarını alıyoruz. ‘Başbakan olacağın’(!) 15 Temmuz sonrası, uyuşturucu ölümleri 941’den, 2021 sonunda 270’e düştü. Tarihin en büyük uyuşturucu yakalamalarını yapıyoruz. Uyuşturucunun kökünü kurutacağız… Meral hanım; Oturduğun büyükelçilere batının halini bir sor. Ha unutmadan, stajyer bakanlığın döneminde kaptagonu iyi bilirdin. Kaç liraydı sahiden?”

Akşener ise dün Yalova’da esnaf ziyareti sırasında genç bir yurttaşın uyuşturucuyla mücadeleye ilişkin sorduğu soruya verdiği yanıtı Twitter hesabından paylaştı. İYİ Parti lideri, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı da etiketlediği videoda şunları söylüyor:

“Ben sayın Soylu’nun o tweetlerine cevap vermemiştim. Siz şimdi dürttüğünüz için cevap vereceğim. Sayın Soylu diyor ki; ‘Uyuşturucuyla mücadele 2016, 15 Temmuz sonrası.’ Peki, AK Parti iktidarı 2002’de başladı değil mi? Sayın cumhurbaşkanımız o zaman başbakanımız mıydı? Evet. Demek ki bütün o süreç içerisinde katiyetle sayın Soylu iddiasına göre sevgili yavrucuğum, uyuşturucu mücadelesini bu arkadaşlar yapmamış. Şimdi ben sayın cumhurbaşkanına, sayın Erdoğan’a soruyorum; Süleyman Soylu’nun dedikleri doğru mudur? Captagon’la ilgili mevzuya girin, Google’a sevgili kızlarım. Kimin zamanında olduğunu anlarsınız. O ilgili kişi de şu anda sarayda. Tamam mı canım. Bak hiç bu cevapları vermeyecektim, sordunuz veriyorum şimdi. İyi ki de sordun.”
Kaynak: T24

Kaynak : https://www.muhalif.com.tr/haber/suleyman-soyludan-aksenere-videolu-yanit-67159
 
Üst Alt