Ekrem İmamoğlu, ABD’nin ilk Türk Belediye Başkanı olan Tayfun Selen’i ağırladı

28 Ağu 2021
120,324
0
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) ilk Türk Belediye Başkanı olan Chatham Belediye Başkanı Tayfun Selen’i ağırladı.

İBB Başkanı İmamoğlu, Twitter’daki ’international’ (uluslararası) hesabından ziyarete ilişkin fotoğrafları paylaştı. İmamoğlu paylaşımına, ”Amerika Birleşik Devletleri’nde seçilen ilk Türk asıllı belediye başkanı Tayfun Selen ile tanışmak benim için bir zevkti. Kendisine gelecek için en üst düzeyde başarılar diliyorum ve iki ülkenin şehirleri arasında işbirliği köprüleri kurmak için çalışacağına eminim.” yorumunu yazdı.Tayfun Selen kimdir?​


İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümünden 1992’de mezun olan 50 yaşındaki Selen, 1996’da ABD’ye yerleşerek 2017’de, yaşadığı, 12 bin nüfuslu Chatham’da önce belediye meclisine ardından da belediye başkanlığına seçilmiş, ABD’de bu göreve gelen ilk Türk olarak tarihe geçmişti.

Başkanlığına seçildiği Morris Bölge Yönetim Kurulunda bir önceki dönem üye olarak da görev alan Selen aynı zamanda, haziran ayında yapılacak ön seçimlerde New Jersey 11. Bölgeden Cumhuriyetçi Parti’nin Kongre üyesi adaylığına seçilmek için kampanya yürütüyor.

Kaynak: T24

Kaynak : https://www.muhalif.com.tr/haber/ek...iye-baskani-olan-tayfun-seleni-agirladi-77186
 
Üst Alt